Diagnostyka kardiologiczna

Dom Medyczny „Kołobrzeska”

80-394 Gdańsk-Przymorze, ul. Kołobrzeska 46
ZOBACZ NA MAPIE

recepcja:

58 763 96 00

Zapraszamy od

poniedziałku do piątku

w godz. 8.00-18.00

Dom Medyczny „Świętokrzyska”

80-180 Gdańsk-Orunia Górna ul. Świętokrzyska 4
ZOBACZ NA MAPIE

recepcja:

58 763-98-00

Zapraszamy od

poniedziałku do piątku

w godz. 8.00-18.00

Wykonujemy następujące badania:

Badanie echokardiograficzne – to obrazowanie serca i przepływów krwi w sercu przy użyciu technologii ultradźwiękowej i efektu Dopplera.

Badanie wykonywane jest w poradni kardiologicznej w Domu Medycznym , „Kołobrzeska”, „Świętokrzyska”i „Żukowo”.

Badanie EKG – elektrokardiografia to badanie czynności elektrycznej serca. Analiza krzywych z poszczególnych elektrod pozwala wykryć nieprawidłowości pracy serca, skontrolować wszczepione urządzenia (np. rozruszniki), czy monitorować działanie leków. W poradniach kardiologicznych używamy 12-kanałowych aparatów.

Próba wysiłkowa (test obciążeniowy na bieżni ruchomej) – to badanie zmian w EKG pod wpływem wysiłku (marsz na bieżni ruchomej). Badanie najczęściej wykonuje się w celu:

  • diagnostyki bólów w klatce piersiowej
  • diagnostyki zmian w EKG spoczynkowym określane jako „niespecyficzne”
  • oceny zaawansowania choroby niedokrwiennej serca
  • oceny skuteczności leczenia choroby niedokrwiennej serca
  • kwalifikacji do koronarografii
  • diagnostyki zaburzeń rytmu serca

 

Holter EKG – to badanie EKG rejestrowane przez całą dobę w celu wykrycia zaburzeń rytmu serca, ewentualnych epizodów niedokrwienia serca, a także w diagnostyce omdleń czy ocenie sprawności rozrusznika. Szczególnie pomocna w diagnostyce jest ta część badania, która odbywa się podczas snu. Badanie jest całkowicie bezbolesne, nieinwazyjne. Do skóry klatki piersiowej przylepione są elektrody, które są podłączone do niewielkiego urządzenia.

Holter RR – to całodobowe badanie ciśnienia tętniczego, które pozwala na określenie profilu zmian ciśnienia w ciągu doby, w tym określenie wartości ciśnienia podczas snu. Pozwala to na m.in. na rozstrzygnięcie, czy w przypadkach wątpliwych należy rozpoznać nadciśnienie. Ponadto dzięki badaniu można również monitorować skuteczność włączonego leczenia. Pomiary ciśnienia są wykonywane automatycznie w regularnych odstępach czasu (zwykle co 15 min. w dzień i co 30 min. w nocy).

Top